Bejelentkezés: | +3620 974 75 13 |
E-mail: | szegedi.judit19@gmail.com |
Talpmasszázs akupresszúrával
A talpmasszázs vagy reflexológia története
A kéz és a láb reflexzóna masszázsát, mint az egészségmegőrzés természetes gyógymódját, sok nép ősidők óta ismeri. Ezeknek a kezeléseknek a pontos eredetét nem ismerjük, de Indiában és Kínában már 5000 évvel ezelőtt használták.
Az ősi egyiptomi gyógyításban is alkalmazták a kéz és a láb reflexzónáinak masszázsát, amit egy szakkarai síremléken is ábrázolták. A síremlék egy orvosé volt, aki az i.e. 2300-ban élt.
A XX. század elején az amerikai Dr. Edwin F. Bowers orvos 1916-ban ismertette meg a nagyközönséggel Dr. Fitzgerald módszerét, amelyet az indiánok gyógyító módszerei között talált meg.
Eunice Ingham speciális fogásokat fejlesztett ki, amelyet 1938-ban publikált könyvében, melynek címe: Történetek, amelyeket a lábak mesélnek el. A könyv megjelenése után ismét nagy érdeklődéssel fordultak az emberek az egészség megőrzésének e kincsestára felé.
Hogyan hat a reflexológia?
A reflexzóna masszázs úgy működik, hogy a reflexzónák energetikai és szabályzó rendszerein által befolyásolni tudjuk, a szervezet működését a talp és a kéz zónáin keresztül.
Amikor a reflexzónákról beszélünk, a reflex szót nem az idegredszerre vonatkoztatjuk, hanem két módon értelmezzük.
1. A test és a szervek tükröződése a különböző testrészeken, ilyen a talp, a kéz, a has, a fül és az írisz.
2. Ezeknek a területeknek bizonyítottan kapcsolata van a különböző szervekkel saját szabályzó rendszerén keresztül, amely nem azonos a Head Mackenzie féle idegkapcsolatokkal, sem az akupunktura által használt meridián vonalakkal.
Mire használjuk a talpmasszázst?
- A terápiás hatásán kívül nagy szerepe van a szervezet pillanatnyi állapotának felmérésében. A megelőzés céljából végzett talpmasszázs kifejezetten ajánlott, mert már korai stádiumban felfedezhetők a szervek és szervrendszerek legyengült állapota. A szervezetben a betegség e korai stádiumát – mivel itt még tünet nincs – az orvosi vizsgálatok nem mutatják ki.
- A reflexpontok ingerlésével jótékonyan befolyásolható a szervezet energiaáramlása.
- Beindul a fizikai test öngyógyítása
- Serkenti a vérkeringést
- Erősíti az immunrendszert
- Elősegíti a szervezetben felhalmozódott méreganyagok kiürülését
- Fájdalomcsillapító hatású
- Oldja a testi, lelki feszültségeket
Ajánlott terápia
A talpmasszázst mindenkinek ajánlom az egészsége megőrzésére, illetve a szervezet egyensúlyának a visszaállítására. A kezelés alatt nem csak a talpat, hanem az egész lábszárat végig masszírozom, az akupunktúrás pontokkal együtt. Így egy teljesebb képet kapok a szervek működéséről.
A kezeléseket érdemes kúraszerűen végezni, hetente 2-3 alkalommal.
Egy kezelés 1 órát vesz igénybe.
Fontos, hogy a kezelés előtt és után a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele. A talpmasszázs hatására a kezdeti kellemetlen szúró érzések, a kúra alatt egyre jobban változnak, majd megszűnnek. Ezáltal jelzi a szervezet, hogy a méregtelenítési folyamatok beindultak.
Hogyan működik a talpmasszázs?
A betegség kialakulásának már a kezdeti – tünetek nélküli – szakaszában megjelenő energia blokkok, és a szervekben felhalmozódott méreganyagok lerakódnak a reflexzónákban.
Minél régebbiek a talp vagy a kéz reflexzónáiban a salakanyag lerakódása, annál nagyobb a kitapintható fájdalmas, kemény terület. Így a lerakódás mértéke összefügg a betegség fennállásának idejével. A különböző masszázs technikák alkalmazásával lehet egy alul működő szervet tonizálni, vagy egy túlműködőt szedálni. A reflexológia önmagában is hatásos terápia, de a gyógyulás hamarabb következik be, ha a kiegészítő terápiaként figyelembe vesszük a gyógyteák, a táplálkozás, a mozgás és a különböző masszázsterápiák tanácsait is.
Talpmasszázs a gyakorlatban
A talpmasszázs közben a reakciók jól tudósítanak a páciens szervezetének pillanatnyi állapotáról, és egyúttal meghatározzák a masszázs erősségét és ritmusát is. A masszázst mindig a fájdalom küszöböt elérve, de soha meg nem haladva kell végezni. Sem a túl erős, sem a „simogatás” itt nem vezet eredményre. A reflexológia a természetgyógyászat kiegészítő terápiája, amellyel segíteni lehet, hogy a szervezet egyensúlya visszaálljon mellékhatások nélkül.
Milyen betegségeknél ajánlott kiegészítő terápiaként?
- Emésztőrendszer zavarainál – étvágytalanság, puffadás, emésztési problémák, máj és epe méregtelenítése
- Mozgásszervi problémáknál – lumbágó, isiász, izületgyulladás
- Szív és érrendszeri betegségeknél – szívritmuszavar, szívidegesség
- Bőrbetegségeknél – akne, ekcéma, pikkelysömör
- Idegrendszeri betegségeknél – fejfájás, migrén, alvásproblémák, kimerültség
- Légzőszervi betegségeknél – megfázás, felső légúti gyulladások, köhögés
- Vizeletkiválasztó szervrendszer betegségeknél – hólyaghurut, vesekő
- Anyagcsere betegségeknél – köszvény, cukorbetegség, elhízás
- Allergiás tüneteknél – szénanátha, ételallergia
- Férfi és női betegségeknél – prosztatagyulladás, menstruációs zavarok
- Immunerősítésnél
- A szervezet méregtelenítésénél
- Betegségek megelőzésénél
A talpmasszázs szabályai
A terápián kerülni kell a szív zónát, ezt a területet nem szabad masszírozni.
Csecsemőket, kisgyerekeket és idős embereket csak nagyon finoman, óvatosan lehet. Kismamákat kizárólag nagy tapasztalattal rendelkező masszőr masszírozhatja.
Mikor nem javasolt a masszázs
- Utolsó stádiumos degeneratív betegeknél - gyógyításra már nem használhatjuk, mert a beteg saját öngyógyító rendszere nem működik.
- Fertőzéses és magas lázzal járó betegségnél
- Véna vagy a nyirokrendszer heveny gyulladásánál
- Nagy kiterjedésű fertőzés vagy gyulladás esetén